تاریخچه پیام رسان مکاتبه
مکاتبه توسط شرکت مجتمع فن آوری اطلاعات زاگرس به شماره ثبت 9970 به شناسه ملی 10660099892 در ارديبهشت سال 84 کار خود را بر پايه اطلاع رساني پيام کوتاه (sms) آغاز کرد. و در سالهاي اخير به جهت افزايش نفوذ اينترنت، نيازهاي جديد ارتباطي، کاهش هزينه ها و کيفيت اطلاع رساني برنامه هاي موبايل همچون وايبر،تلگرام و غيره ايجاد شد و تقريبا" جايگزين پيامک گرديد که مورد توجه همگان قرار گرفت. اين تغييرات ما را وا داشت بعد از 10 سال تجربه در زمينه اطلاع رساني، همه کانال هاي ارتباطي مانند پيام کوتاه را با برنامه هاي پيام رسان موبايل جهت ارسال متن، صوت و تصوير و ويديو را تحت نسخه هاي وب، دسکتاپ، اندرويد، ios در سايتي بنام مکاتبه به آدرس اينترنتي www.mokatebeh.com فراهم نماييم.
سایت مکاتبه در سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده و دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن و تجارت می باشد.سایر امکانات پیام رسان مکاتبه
چه تفاوت های پیام رسان مکاتبه با پیام رسان های داخلی و خارجی دارد ؟
پیام رسان مکاتبه علاوه بر امکان اشتراک تصاویر، ویدیو و صوت و غیره امکان ارسال پیامک (sms) با امکانات کامل یک سامانه پیامکی وجود دارد. و کاربران می توانند از این بخش برای افرادیکه گوشی هوشمند یا اینترنت ندارند استفاده نمایند.

علاوه بر امکان ارسال پیامک در کنار پیام های صوتی و تصویر چه قابلیت های دیگری وجود دارد ؟
به عنوان مثال در پیام رسان تلگرام همه مخاطبین شما باید در دفترچه تلفن گوشی شخصی شما ثبت شده باشد که این موضوع در تعداد زیاد مخاطبین بخصوص جهت سازمان ها و ادارت بیشتر اتفاق می افتد که درج زیاد و سریع مخاطبین میسر نیست، اما در پیام رسان مکاتبه شما می توانید تمامی شماره موبایل ها را با استفاده از فایل اکسل یا ثبت تکی در سایت ثبت نمایید و تعداد افرادیکه عضوء مکاتبه می باشند بطور اتوماتیک تصویر و مشخصات آن ها در گوشی موبایل شما نیز نمایش داده می شود. و هیچگونه وابستگی به شماره موبایل های مخاطبین شما در گوشی ندارد.

یک قابلیت دیگری که متفاوت از کانال تلگرام می باشد. در کانال تلگرام شما فقط می توانید یکطرفه برای مخاطبین پیام ارسال نمایید. و هر شخصی که به کانال شما دسترسی داشته باشد می تواند مطالب درج شده را مشاهده نماید . اما در پیام رسان مکاتبه علاوه بر امکان یکطرفه بودن به راحتی می توانید برای هر پیام گروهی قبل از ارسال، گیرندگان آن را انتخاب نمایید.
آیا در پیام رسان مکاتبه مانند نمونه های دیگر امکان ایجاد گروه وجود دارد ؟
بله – شما می توانید گروه ایجاد نمایید و افراد را به گروه دعوت کنید یا حتی برای گروه رمز ورود تعریف نمایید. هر چند این امکان نیز وجود دارد اگر پیامی توسط مدیر یا سایر کاربران گروه ارسال گردد، توسط مدیر گروه پیام را حتی از گوشی گیرنده گان حذف نمود. اما چون ممکن است گاها" مطالب ناخوشایندی از طرف بعضی از اعضاء گروه ارسال گردد. ما توصیه می کنیم بیشتر از امکانات ارسال پیام گروهی یکطرفه با امکان انتخاب گیرندگان استفاده نمایید. در این روش هیچ کاربری از پیام کاربر دیگر مطلع نمی باشد. اما همه کاربران یکطرفه می توانند با فرستنده پیام مکاتبه نمایند.

اشتراک دوستان :
امکان دیگری که در پیام رسان مکاتبه وجود دارد شما می توانید تعداد یا تمامی دوستان خود را بدون نمایش شماره موبایل آنها با دیگران به اشتراک بگذارید.
جستجوی دوستان :
امکان جستجوی دوستان در سایت بر اساس شماره موبایل یا نام وجود دارد.
پیام رسان مکاتبه در چند نسخه تهیه شده است ؟
کاربران می توانند با یک رمز عبور از تمامی نسخه های پیام رسان مکاتبه استفاده نمایید. نسخه های پیام رسان مکاتبه 1- تحت وب 2 - تحت دسکتاپ برای نسخه های ویندوز و مک 3- نسخه اندروید 4- نسخه ios
امکان دسترسی به تمامی نسخه های ذکر شده در بخش راهنمای سایت وجود دارد.

- امکان گفتگوی انفرادی و گروهی
- امکان پخش پیام خصوصی خارج از گروه برای تمامی یا تعدادی از دوستان
- امکان اشتراک فیلم و عکس از آرشیو کامپیوتر یا گوشی موبایل
- امکان ارسال عکس و ویدیو بعد از تصویر برداری
- امکان گفتگوی صوتی و تصویری
- امکان استفاده از شکلک
- امکان ایجاد گروه با حدود دسترسی (عمومی – دعوتنامه – رمز عبور)
- امکان مسدود / غیر مسدود کردن کاربران
- امکان حذف پیام های سایر کاربران توسط مدیر گروه
- امکان حذف پیام ها توسط فرستنده
- امکان تغییر رمز عبور و تغییر عکس پروفایل با استفاده از نسخه وب
- امکان تنظیمات صدای پیام های دریافتی
- امکان تنظیمات وضعیت (آنلاین – آفلاین – مشغول و غیره)
- و غیرهپیام رسان مکاتبه برای نصب در گوشی موبایل

پیام رسان مکاتبه برای نصب در کامپیوتر